Արմլիզինգը սկսում է նոր համագործակցություն Symbiotics Investments-ի հետ
Արմլիզինգն ընդլայնում է ներդրումային հնարավորությունները Symbiotics Investments-ի հետ համագործակցության միջոցով՝ ներգրավելով լրացուցիչ ֆինանսական ռեսուրսներ։
Արմլիզինգի պայմանագիրը Symbiotics Investments-ի հետ ուղղված է զարգացող և սահմանամերձ տնտեսությունների ֆինանսավորմանը։ Այս համագործակցությունը նշանակալի իրադարձություն է Արմլիզինգի համար՝ ընդլայնելու իր հասանելիությունը և ֆինանսական լուծումները շուկայում:
Կարևորելով ձեռնարկատերերին և բիզնեսներին առաջարկվող ֆինանսական  ճկուն լուծումները՝ Արմլիզինգը որպես վստահելի ֆինանսական գործընկեր Symbiotics Investments-ի հետ միավորելով ռազմավարական նպատակները և արժեքները կիրականացնի տարատեսակ ծրագրեր՝ նպաստելով ՀՀ տնտեսության աճին և կայունությանը:
«Մենք ուրախ ենք սկսել այս համագործակցությունը Symbiotics Investments -ի հետ», -նշել է Արմլիզինգի գլխավոր գործադիր տնօրեն Արսեն Բազիկյանը: «Այս համագործակցությունն ընդգծում է մեր հանձնառությունը տարբեր ոլորտներում բիզնեսներին աջակցելու և համահունչ ներդրումային պատասխանատու պրակտիկայի միջոցով դրական փոփոխություններ առաջացնելու մեր ընդհանուր տեսլականին»։
Այս համագործակցության միջոցով Armleasing-ը և Symbiotics Investments-ը կաշխատեն բացահայտել ներդրումային հնարավորությունները, որոնք համահունչ են իրենց առաքելություններին և առաջ տանել իրենց նպատակները: Համատեղելով իրենց փորձն ու ռեսուրսները՝ Արմլիզինգը  Symbiotics Investments-ը ձգտում են խթանել նորարարությունը, տնտեսական աճը և ստեղծել երկարաժամկետ արժեք տնտեսվարողների համար:
«Շատ ուրախ ենք Արմլիզինգի հետ համագործակցությունը սկսելու համար, որը Հայաստանի ֆինանսական շուկայում դինամիկ և նորարար խաղացող է: Այս դեբյուտային վարկից ստացված հասույթը կօգտագործվի էներգաարդյունավետության ծրագրերի ֆինանսավորման համար՝ առաջարկելով էկոլոգիապես մաքուր լուծումներ տեղական բիզնեսներին», - նշեց Symbiotics Investments-ի Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային մենեջեր Ալեքսանդր Ֆանդոն:
Քանի որ Արմլիզինգը շարունակում է ընդլայնել և դիվերսիֆիկացնել իր առաջարկները, Symbiotics Investments-ի հետ համագործակցությունը համարձակ քայլ է դեպի դրական փոփոխություններ ստեղծելու և ներառական աճ խթանելու գործում:
Symbiotics Investments-ի մասին
Symbiotics Investments-ը շուկա մուտք գործելու առաջատար հարթակ է ազդեցիկ ներդրման համար, որը սպասարկում է զարգացող և սահմանամերձ տնտեսությունների մասնավոր շուկաները: Խումբն առաջարկում է ներդրումների, ակտիվների կառավարման և կարողությունների զարգացման ծառայություններ: 2005 թվականից ի վեր Symbiotics Investments -ը 96 երկրներում 592 ընկերությունների համար նախաձեռնել է ավելի քան 7800 ներդրումներ, որոնց արժեքը կազմում է ավելի քան 9,9 միլիարդ ԱՄՆ դոլար:

Armleasing, a specialized leasing company providing financial solutions across diverse industries, is proud to announce its latest strategic collaboration with Symbiotics Investments, the leading market access platform for impact investing, dedicated to private markets in emerging and frontier economies. This partnership marks a significant milestone in Armleasing's commitment to expanding its reach and enhancing its portfolio offerings.
With a focus on empowering entrepreneurs and businesses through tailored financial solutions, Armleasing has established itself as a trusted partner in financing. Joining forces with Symbiotics Investments represents a strategic alignment of values and objectives to foster economic growth and sustainability.
"We are thrilled to embark on this collaborative journey with Symbiotics Investments," said Arsen Bazikyan, CEO of Armleasing. "This partnership underscores our commitment to supporting businesses across various sectors and aligns with our shared vision of driving positive change through responsible investment practices."
"Very glad to start the partnership with Armleasing, a dynamic and innovative player in the Armenian financial sector. The proceeds of this debut loan will be used to finance energy efficient projects, bringing ecologically friendly solutions to local businesses," noted Alexandr Fando, Regional Manager for Caucasus and Central Asia at Symbiotics Investments.
Through this partnership, Armleasing and Symbiotics Investments will work hand in hand to identify investment opportunities that align with their respective missions and contribute to sustainable development goals. By combining their expertise and resources, both organizations aim to foster innovation, stimulate economic growth, and create lasting value for stakeholders.
As Armleasing continues to expand and diversify its offerings, the partnership with Symbiotics Investments signifies a bold step forward in its journey toward creating positive change and driving inclusive growth.
About Symbiotics Investments
Symbiotics is the leading market access platform for impact investing, dedicated to private markets in emerging and frontier economies. The group offers investment, asset management and capacity building services. Since 2005, Symbiotics Investments has originated over 7,800 investments representing more than USD 9.9 billion for 592 companies in 96 countries. symbioticsgroup.com